Зарядка електромобіля від 220 вольт

21.03.2024

Електрокари набирають все більшої популярності серед автолюбителів. І справа не так у боротьбі за екологію: їздити на електричних двигунах дійсно дешевше, ніж на дизелях чи інжекторах. Акумулятори електрокара заряджаються постійним струмом, оскільки він має набагато вищий ККД. У домашніх розетках є змінний струм, який повинен проходити через перетворювач і ставати постійним. Як правило, такі перетворювачі вже вбудовані в енергосистему електромобіля, але питання потужності струму, що споживається, впливає на швидкість заповнення заряду. Процес заряджання електромобіля в домашніх умовах може тривати до 15 годин. Якщо ж Ви бажаєте швидко зарядити батареї – потрібна стаціонарна зарядна станція.

Точний час зарядки залежить від кількох факторів:

  • ємності і стану батареї;
  • можливостей домашньої електромережі;
  • типу зарядного пристрою;
  • максимально допустимої потужності зарядного кабелю;
  • кількості фаз зарядної станції та авто;
  • температури навколишнього середовища.

Зазвичай домашня електромережа має потужність до 3,5 кіловат. Для вашого електромобіля цього може вистачити. Наприклад, якщо ви користуєтеся ним тільки для поїздок на роботу, батарея майже не розряджається протягом дня і може повністю зарядитися протягом ночі. Щоб розрахувати час зарядки, потрібно поділити обсяг батареї на потужність електромережі і додати близько 30 хвилин. Наприклад, якщо батарея має обсяг 70 кіловат-годин, то зможете зарядитися до 50% протягом близько 10 годин 30 хвилин.

Чи можна заряджати електромобіль від звичайної розетки 220?

Заряджати електромобіль від стандартної розетки 220 В є можливим і навіть рекомендованим, оскільки домашня електромережа працює на змінному струмі. Це є найбільш відповідним способом зарядки транспортних засобів, оскільки зарядка постійним струмом може негативно вплинути на акумулятор. Крім того, разом із електромобілем постачається кабель із стандартною вилкою. Оптимальним варіантом для домашньої зарядки є пристрій з регулюванням потужності, де ви можете самостійно встановлювати потужність, яку використовує автомобіль. Якщо ви не хочете перевантажувати домашню мережу, можна встановити потужність на рівні 1,5-2 кВт. Якщо мережа вільна і вам потрібно швидко зарядити свій автомобіль, можна встановити потужність на рівні 7 кВт і отримати високу швидкість зарядки електромобіля вдома. Звичайно, важливо враховувати можливості домашньої електромережі, оскільки часто вона обмежена потужністю на рівні 3,5 кВт.

Чи можна заряджати електромобіль від розетки без заземлення?

Багато власників автомобілів використовують можливість заряджати свій електромобіль від розетки без заземлення. Це особливо актуально для однофазних зарядок невеликої потужності. Деякі зарядні станції навіть мають опцію вимикання заземлення. Однак з точки зору техніки безпеки цей метод не рекомендується, оскільки навіть струм потужністю 3,5 кВт перевищує можливості більшості електроприладів у будинку. Тому, рекомендується встановлення розетки з заземленням, щоб уникнути будь-яких проблем з електробезпекою.

Протягом дня зазвичай використовується лише 20-50% електричного заряду, що можна легко поповнити навіть за допомогою повільного заряджання протягом ночі. Тому ймовірність, що батарея розрядиться повністю, дуже мала, і запас ходу в сучасних автомобілях настільки великий, що майже неможливо розрядити батарею повністю. Крім того, батарея не лише заряджається від мережі, але і під час гальмування завдяки системі рекуперації.

Авто в наявності