Дедалі більше людей у світі віддають перевагу електромобілям або гібридам, замість звичайних машин. Кількість електрокарів зростає з кожним днем і одна з причин – посилення екологічних норм. Тому, питання, щодо експлуатації електрокарів стають ще більш актуальними.
Як влаштований електромобіль і система зарядки?
Двигун “електрички” складається зі статора і ротора. У статорі виникає магнітне поле, під впливом якого рухається ротор, де проходить індукційний струм. Після цього електроенергія потрапляє на обмотку самого мотора і перетворюється на обертальну енергію.
Кожен електромобіль працює за рахунок електрики, яку він отримує від електромережі та зберігає у своєму акумуляторі. Батарея запасається енергією безпосередньо в процесі зарядки. Акумулятор складається з електродів, просочених електролітом. Електричний заряд виникає завдяки іонам літію, які взаємодіють з кристалічною решіткою з іншого металу, наприклад, кобальту або кремнію.
Швидкість зарядки акумулятора залежить від його ємності, сили струму і напруги в електромережі. Процес заряджання може здійснюватися змінним (AC) або постійним (DC) струмом.
*Акумулятори завжди заряджаються постійним струмом. У разі заряджання змінним струмом ситуація інша: він проходить через вбудований перетворювач і стає постійним. Але такий спосіб поповнення запасу енергії відбуватиметься набагато повільніше через невелику потужність споживаного струму від електромережі.
Як правильно заряджати електромобіль?
У наш час на ринку є багато видів зарядних станцій: від швидкісних постійного струму до тих, які працюють від одно- і трифазної електромережі. Є й портативні зарядні станції – чудовий варіант для власників “електричок”, які не мають гаража чи паркувального місця, а також, для любителів подорожувати. Тож, для зарядки електромобіля зовсім не обов’язково шукати найближчу станцію, а можна самому придбати спеціальний зарядний пристрій.
Поставити заряджатися електромобіль не складніше, ніж телефон або ноутбук. Для цього роз’єм зарядного пристрою з’єднують із батареєю авто, а другий підключають до розетки. У разі потреби можна використовувати адаптер (перехідник).
Чим потужнішим є обладнання, тим менше часу знадобиться, щоб поповнити запас енергії батареї. Зарядка від змінного струму з напругою 220 Вольт представляє собою кабель із захисним блоком. Потужність такого заряду дуже слабка і триватиме 10 і більше годин.
Зарядка від електромережі з напругою 380 Вольт влаштована більш складно, має кілька зарядних портів і підключається до електромережі за однофазною або трифазною схемою. Такий варіант зарядить ваше авто в рази швидше.
Що важливо врахувати під час заряджання авто?
Під час заряджання автомобіля в домашніх умовах важливо врахувати такі моменти:
- Переконайтеся, що ваша електромережа (проводка, розетки, запобіжники і все інше) готова до постійного навантаження.
- Заздалегідь плануйте зарядку. Оптимальний варіант – це нічне заряджання, яке дасть змогу заощадити не тільки час, а й гроші.
- Зарядний пристрій потрібно підбирати залежно від типу електромережі. Наприклад, власникам домашньої мережі з напругою 380 Вольт доцільно купувати трифазну модель.
- Зарядну станцію можна встановити в гаражі, на дачі або паркінгу, головне, щоб вам було зручно. Сьогодні у продажу можна зустріти доволі велику різноманітність таких пристроїв: вони можуть бути як компактними, для кріплення на стіну, так і окремими “колонками”.
Джерело: kitaec.ua