Три електричних фургона від українського виробника

27.05.2024

У столиці були показані три комерційні електромобілі, які вразили аудиторію своїми можливостями. На виставці “Заводу спеціального обладнання” з Черкащини та “Maxus Motors” з Києва були представлені власноруч виготовлені транспортні засоби, що працюють на акумуляторах.

Один із представлених вантажних автомобілів – Nextem Orca, від черкаського виробника, має довжину 4 метри та вагу 1200 кг, але при цьому здатний перевозити до 1000 кг вантажу. Ці характеристики вразили відвідувачів, адже для такого розміру вантажівка виявилася надзвичайно потужною. Директор “Заводу спеціального обладнання” пояснює, що така висока вантажопідйомність досягається завдяки легкому конструкційному рішенню фургона.

Кузов автомобіля, хоч і виготовлений з тонкостінних сендвіч-панелей, відзначається високою міцністю. Щілини між панелями щільно закриті, що запобігає потраплянню пилу в середину фургона та салону.

Під капотом автомобіля розміщений електродвигун з потужністю 15 кВт та піковим короткочасним виходом до 30 кВт. Літій-фосфатна батарея об’ємом 33 кВт-год забезпечує пробіг до 200 кілометрів при середній швидкості 85 км/год. Повна зарядка займає 5 годин. Автомобіль має задній привід.

Такий автомобіль ідеально підходить для міської дистрибуції, приватних сільських магазинів, служб доставки, поштового зв’язку та комунальних структур місцевих громад. Nextem Orca доступний від 33 000 доларів, а Humpback – від 57 000 доларів. Під капотом автомобіля працює електродвигун потужністю 15 кВт з піковим діапазоном майже 30 кВт, живлення якого забезпечується батареєю об’ємом 43 кВт-год. Середня швидкість складає 85 км/год, а повна зарядка забирає 5 годин. Довжина Nextem Humpback – 5,5 метра, а його вантажопідйомність – 1700 кг.

У той же час завод “Maxus Motors” представив короткобазовий вантажний фургон e-Deliver 3. Вантажопідйомність автомобіля – 1095 кг. Під капотом розташований потужний акумулятор об’ємом 50,2 кВт-год, що забезпечує запас ходу в 371 кілометр. Повна зарядка займає 8 годин. Автомобіль може розганятися до “сотні” за 9,3 секунди, а його максимальна швидкість – 120 км/год.Авто в наявності