США та Китай — боротьба за технології, безпеку та домінування на ринку електромобілів

01.03.2024

США вважають, що в майбутньому Китай сповнений рішучості домінувати на автомобільному ринку та націлений заполонити дороги США технологічно розвинутими транспортними засобами, що можуть становити загрозу національній безпеці.

До того ж китайські розумні автомобілі можуть збирати конфіденційні дані про американських громадян, інфраструктуру й надсилати їх до Китаю, оскільки до транспортних засобів можна легко отримати віддалений доступ. Американці задаються питанням – чому китайським «розумним» автомобілям дозволено експлуатувати Сполучені Штати без жодних гарантій безпеки?

Звичайно, ще зарано говорити щодо дій, які може вжити міністр торгівлі США стосовно автомобілів із Китаю, але все ж таки уряд має широкі юридичні повноваження, які матимуть «величезний вплив». Наразі Сполучені Штати обмежили доступ до податкових пільг для електромобілів, які використовують китайські акумулятори, та запровадили високі тарифи на китайські автомобілі. Водночас Сполучені Штати також розглядають можливість зміни тарифів для китайських автомобілів, що збираються в Мексиці.

Міністерство торгівлі збиратиме коментарі протягом наступних 60 днів і після цього розгляне можливість розробки відповідної постанови. Також Міністерство досліджуватиме автомобілі, вироблені в США, наприклад, звідки береться їх програмне забезпечення.

Раніше представник Міністерства торгівлі Китаю Хе Ядун відреагував на обмеження США щодо імпорту китайських автомобілів високими тарифами. Китайські автомобілі широко популярні у всьому світі не через демпінг низьких цін, а через технологічні інновації та досконалість, що сформувалися в умовах жорсткої ринкової конкуренції. В останні роки Сполучені Штати створили безліч перешкод, включаючи запровадження тарифів, обмеження участі в державних закупівлях та прийняття дискримінаційної політики субсидування, які серйозно ускладнили вихід китайських автомобілів на ринок США. На відміну від цього Китай завжди відкривав свої двері для глобальних автомобільних компаній. Американські автомобільні компанії повністю користуються дивідендами величезного ринку Китаю. Фактично продаж автомобілів американської марки в Китаї набагато перевищує продаж автомобілів китайської марки в США.


Авто в наявності