Skoda Epiq диктує новий дизайн електромобілів

15.03.2024

15 березня опубліковано офіційне фото Skoda Epiq – невеликий електропозашляховик, який можна розглядати як електричний наступник Skoda Kamiq. До речі, він буде тісно пов’язаний з Volkswagen ID .2 – оскільки виробляються на тій же платформі. Вихід на ринок заплановано у 2025 році, очікується, що ціна становитиме близько 25 000 євро. Крім того, Skoda також оголосила про майбутні плани щодо нових продуктів і представила свій річний фінансовий звіт за 2023 рік.

● Skoda Epiq:
Зовнішній вигляд нового авто сприймається сучасною мовою дизайну – Skoda Modern Solid. Передня частина буде оснащена наскрізною світловою смугою з фірмовим лого. Цей елемент дизайну також стане мовою сімейного дизайну повністю електричних моделей Skoda у майбутньому. Нижній бампер має широкий бампер, який не тільки покращує атмосферу бездоріжжя, але й створює відчуття сучасності.

У задній частині автомобіля дизайн задніх фар повторює передню частину, а логотип бренду також інтегровано на D-подібну стійку. Крім того, електромобіль не оснащений прихованою дверною ручкою і все ще має традиційну форму. Повідомляється, що очікується, що довжина автомобіля становитиме близько 4,1 метра, а об’єм багажника – 490 л, що є великою рідкістю для такого маленького позашляховика.

Що стосується інтер’єру – все за останніми покликами дизайну. Центральний плаваючий екран матиме вбудовану операційну систему Skoda та буде оснащений фізичними кнопками з нижніми відділеннями для зберігання. Форма керма є інноваційною, яку доповнює РК-дисплеєм перед ним. Автомобіль буде побудований на передньопривідній платформі Volkswagen MEB Entry. Очікується, що він буде оснащений 226-сильним мотором, а запас ходу перевищить 400 км (за умовами WLTP).

● Новий план продукту:
Що стосується інших електричних авто, до запуску Skoda Epiq нас очікує випуск компактного електропозашляховика ELROQ, який можна розглядати як електричний наступник Korok. До 2025 року, Skoda випустить новий ENYAQ iV та його версію Coupe; у 2026 році буде випущено дві електричні моделі, універсал і семимісну модель, схожу за розміром на Kodiak.

● Фінансовий звіт за 2023 рік і майбутні стратегії:

Виручка Skoda в 2024 році досягне 26,5 млрд євро, операційний прибуток зросте на 182,3% в річному обчисленні до 1,8 млрд євро, а рентабельність продажів становитиме 6,7%. Що стосується продажів у 2023 році, загалом Skoda продала 866 800 нових автомобілів на світовому ринку, що на 18,5% більше, ніж у 2022 році. Серед них продажі Skoda Octavia, Komic, Kodiak і Karoq перевищили 100 000 одиниць; електрична модель Skoda ENYAQ була продана загальним тиражем 81 700 одиниць, що на 52,1% більше, ніж у минулому році.

У майбутньому Skoda прискорить свою трансформацію до цифровізації та електрифікації та інвестує мільярди євро в електромобілі в найближчі кілька років. У 2023 році Skoda Auto вийде на ринок В’єтнаму, крім того оголошено про повернення в Казахстан і випуск моделей Kodiak, Komic, Karoq і Octavia.

Авто в наявності