Скільки електрокарів в Україні

10.11.2023

На початку третього десятиліття XXI століття стали актуальними питання екології та ресурсозбереження. Однією з важливих складових розв’язання цих проблем стають електромобілі. Україна не залишається осторонь цього процесу та активно впроваджує та підтримує ініціативи щодо розвитку галузі електромобілів. Далі буде розглянуто стан ринку електромобілів в Україні станом на вересень-жовтень 2023 року та розкрито питання загальної кількості електрокарів, б/в та нових автомобілів.

Загальна кількість електромобілів в Україні

Сьогодні Україна відзначає значний ріст інтересу до електромобілів та відповідної інфраструктури. Протягом вересня 2023 українці придбали понад 6,1 тис. електромобілів. Це на 144% більше, ніж у вересні минулого 2022 року. Вересневий показник став черговим місячним рекордом продажів електрокарів в Україні. Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.

Станом на 1 жовтня 2023 року в Україні зареєстровано вже 70 811 електромобілів. Ця цифра включає в себе як нові, так і б/в автомобілі, які перебувають на території країни. Ця статистика свідчить про значний ріст популярності екологічно чистого та енергоефективного транспорту серед населення. Авто з нульовими викидами відповідають вимогам сучасності. Ряд переваг в експлуатації також робить електроавтомобілі привабливими серед різних шарів населення.

Хто в Україні купує електрокарів більше за всіх?

Тільки у вересні свої перші українські номери отримали 4 259 електромобілів: 

 1. Найбільший внесок у розвиток «зеленого» автопарку країни вже традиційно зробили кияни – 546 реєстрацій протягом місяця. 
 2. На другому місці з відривом всього у 24 одиниці Львівська область, але за загальною кількістю електромобілів відрив між ними майже удвічі: 12 345 од. у Києві проти 6 725 од. на Львівщині. 
 3. Третє місце займає Дніпро та Дніпроперровська область – 6 318 електромобілів, з них 356 «вересневі».

У відсотках набільший приріст у січні-вересні 2023 року продемонстрували Івано-Франківська (98%), Волинська (94%) та Рівненська (93%) області. На понад 80% зросли автопарки Львівської (85%), Вінницької (82%), Хмельницької (81%) та Закарпатської (81%) областей. Навіть у Херсонській області, половина якої все ще під окупацією парк електромобілів збільшився з початку року на 13%, 414 до 468 одиниць. Цікаво, що Київ, незмінний лідер нашого рейтнгу, цього року додав лише 32%.

Таке підвищення популярності електрокарів обумовлено кількома факторами, що спонукають автовласників переходити на екологічні авто з нульовими викилами.

Серед яких:

 • По-перше, державні стимули та програми фінансової підтримки дозволили багатьом громадянам зменшити вартість придбання електрокарів, що значною мірою підвищило їхню привабливість.
 • По-друге, постійне зростання цін на пальне та свідомість про проблеми забруднення навколишнього середовища заохочує багатьох звернути увагу на більш сталі та екологічно чисті альтернативи. 
 • Нарешті, доступність більшого ринку нових та б/в електромобілів дозволяє різним категоріям споживачів знайти оптимальну модель, що відповідає їхнім потребам.

Що популярніше — б/в чи нові електрокари?

Важливим аспектом стану ринку є розподіл між б/в та новими електромобілями. За даними Асоціації Виробників Електротранспорту України, приблизно 60% всіх електрокарів на ринку в Україні є саме новими автомобілями, які були придбані у період з початку 2023 року. Це свідчить про зростання довіри споживачів до нових моделей та визнання їхньої конкурентоспроможності.

Залишаються популярними також б/в електромобілі, які становлять приблизно 40% від загальної кількості електрокарів в Україні. Відносно доступна вартість уживаних електромобілів порівняно з новими моделями робить їх привабливими для тих, хто бажає перейти на екологічно чистий транспорт і водночас зекономити кошти.

Серед марок електричних автомобілів, які користуються найбільшою популярністю серед українців, можна виділити кілька ключових брендів, які домінують на ринку.

Серед них:

 • Volkswagen. Volkswagen представлено лінію електромобілів ID, зокрема Volkswagen ID.3 та ID.4, ID.6, які привертають увагу широкого кола споживачів. ID.4 взагалі у вересні 2023 побив всі рекорди продажів серед українців!
 • Honda. Популярними серед українців стали такі моделі марки, як M-NV, e:NS1, e:NP1.
 • Tesla. Американський виробник електромобілів Tesla є однією з найпопулярніших марок в Україні. Їхні моделі, такі як Tesla Model 3, Model S, та Model X, мають значний попит серед українських споживачів завдяки вражаючим характеристикам, дальності поїздок і технологічному наповненню.
 • Nissan. Японський виробник Nissan також має популярні моделі, зокрема Nissan Leaf. Цей електромобіль став одним з перших доступних на ринку та здобув популярність завдяки своїй доступній ціні та надійності.
 • Renault. Французька компанія Renault виробляє популярний електромобіль Renault ZOE, який також користується популярністю серед українських покупців.
 • Hyundai. Корейський виробник Hyundai також входить в ринок електромобілів зі своєю моделлю Hyundai Kona Electric, яка має добру дальність поїздок та доступну ціну, що подобається користувачам з України.

Це лише деякі з прикладів марок електромобілів, які користуються популярністю в Україні. Ринок постійно зростає, і нові моделі та виробники можуть з’являтися на ньому, сприяючи розширенню вибору для українських споживачів.

Де купити електрокар?

Електроавтомобілі в Україну імпортуються. Найбільш популярні країни-виробники електромобілів, які експортують свою продукцію в Україну, це: 

 • Китай, 
 • Європейський Союз (Німеччина, Норвегія), 
 • США,
 • Японія.

Як згадувалося раніше, електричний Volkswagen з КНР став лідером українського продажу нових авто у вересні 2023 року. Щомісяця частка китайського імпорту серед нових «електричок» сягає 70–85%, свідчать дані «Інституту досліджень авторинку».

Нові електрокари з Китаю зайняли нішу вживаних авто із США, які до війни домінували на українському ринку. 

Час доставки авто з Китаю становить у середньому 90 днів. З КНР електрокар кораблем приходить в один із європейських портів Польщі, Румунії чи Німеччини, а потім автотранспортом – в Україну. 

Прогнози розвитку ринку

Забігаючи в майбутнє, ринок електромобілів в Україні обіцяє розвиватися зі швидкістю світла. Держава відчуває необхідність в зменшенні залежності від імпорту нафти та розвитку внутрішнього ринку електротранспорту для забезпечення енергетичної незалежності.

Враховуючи тенденцію, до кінця року кількість електрокарів може збільшитися щонайменше до 100 тисяч. Цей прогноз підкріплюється низкою факторів, серед яких збільшення виробництва нових моделей, розвиток інфраструктури зарядних станцій, та активна підтримка держави.

Державна підтримка та зростаючий попит серед споживачів роблять цей ринок важливим сегментом впровадження екологічних технологій в Україні.

Авто в наявності