Скільки часу та грошей потрібно для зарядки електромобіля: все, що ви повинні знати!!

24.10.2023

Із зростанням популярності електромобілів, все більше людей цікавляться питанням, скільки часу потрібно для повної зарядки електромобіля. На щастя, сьогодні існує кілька варіантів зарядки, які можуть задовольнити потреби різних власників електромобілів. В цій статті ми розглянемо різні способи зарядки, їх переваги та недоліки, а також розкажемо про час, необхідний для зарядки на кожному з них.

Способи зарядки електромобіля

  1. Зарядка від домашньої мережі

Один з найпростіших і доступних способів заряджання електромобіля – підключення його до звичайної розетки вдома. Для цього вам знадобиться зарядний пристрій, який зазвичай постачається в комплекті з автомобілем. Зарядний пристрій підключається до розетки стандартного напруги 220 вольт. Час зарядки від домашньої мережі залежить від потужності зарядного пристрою та обсягу акумуляторної батареї вашого електромобіля. Наприклад, для автомобіля з акумулятором ємністю 60 кВт/год зарядка може зайняти близько 9 годин.

  1. Зарядні станції

Одним із способів швидкої зарядки електромобіля є використання публічних зарядних станцій. Ці станції розташовані в різних місцях, таких як автозаправні станції, паркінги, торгові центри та інші громадські місця. Вони зазвичай обладнані зарядними пристроями, які дозволяють заряджати автомобіль значно швидше, ніж на домашній розетці. Час зарядки на публічних зарядних станціях може коливатися від 30 хвилин до 2 годин, залежно від типу пристрою та потужності зарядки.

  1. Швидкі зарядні станції

Швидкі зарядні станції – це найшвидший спосіб зарядки електромобіля. Вони зазвичай знаходяться на спеціально обладнаних станціях і дозволяють заряджати автомобіль на високій потужності. Час зарядки на таких станціях становить близько 30 хвилин до 1 години, що дозволяє швидко повернутися до дороги. Однак, варто зазначити, що не всі електромобілі підтримують зарядку на швидких станціях, тому переконайтеся, що ваш автомобіль сумісний із такими пристроями.

Вартість зарядки

Нарешті, давайте поговоримо про вартість зарядки електромобіля. Вартість залежить від кількох факторів, таких як вартість електроенергії, тип зарядної станції та потужність заряду. На домашній розетці вартість зарядки буде найнижчою, оскільки ви платите за електроенергію за звичайними тарифами. Вартість зарядки на публічних та швидких станціях може бути вищою, оскільки вона включає в себе додаткову плату за користування станцією.

Краще розберемо на прикладі…для наочності!

Так найпопулярніша серед українців модель електрокару Volkswagen ID.4 має батарею ємністю 84,8 кВт/год із запасом ходу в 600 км.

Вартість 1 кВт електроенергії, якщо заряджатися від:

  • побутової електричної мережі становить на 14.09.2023 року – 1,32 гривні за кіловат-годину (з 23:00 до 7:00 години) та 2,64 гривні за кіловат-годину (з 7:00 до 23:00 години);
  • звичайна зарядка на автоматичних станціях складе від 9 до 10 грн/кВт;
  • швидка зарядка на автоматичних станція коштуватиме від 13 грн/кВт.

Отже, щоб заправити Volkswagen ID.4 так би мовити «до повного баку» від домашньої мережі автомобіліст витратить 111,94 грн вночі та 223,87 грн вдень. Від автоматичної зарядної станції повна зарядка батареї коштуватиме 848 грн, а швидка зарядка обійдеться автовласнику в 1102,40 грн.

В свою чергу для авто з ДВЗ повний бак бензину в 40 літрів при вартості на марку А-95 в 53,63 грн/л – заправка обійдеться близько 2145 грн. Тобто вдвічі більше ніж швидка зарядка на автоматичній станції.

Цікаво, а скільки ж коштуватиме 100 км пробігу на електрокарі та авто з ДВЗ?

Тип зарядкиVW ID.4
(грн)
Honda M-NV
(грн)
BYD Tang
(грн)
Chevrolet Lacetti (ДВЗ) – 7,1 л на 100 км
(грн)
Від побутової мережі:
(день)18.6616.8619.67
(ніч)37.3133.7239.35
Від автоматичної станції141.33127.7149.04
Швидка зарядка на автоматичній станції183.73166.02193.75
Бензин А-95380.77

Висновок

Зарядка електромобіля – це важливий аспект володіння таким автомобілем. Час зарядки залежить від типу зарядної станції та потужності, а також від моделі електромобіля і його акумулятора. Вибір правильного способу зарядки може забезпечити зручність і ефективність володіння електромобілем. Не забувайте також враховувати вартість зарядки, яка може варіюватися в залежності від різних факторів. Тепер, коли ви знаєте більше про час та вартість зарядки, можете зробити свідомий вибір для свого електромобіля.

Авто в наявності