Новий Volvo EX30 і його славнозвісний скандинавський стиль

07.05.2024

На Пекінському автосалоні 2024 року було представлено багато нових автомобілів від різних брендів, але Volvo EX30 виділявся по своєму – шведська розкіш і китайські інновації.

Новий компактний чисто електричний позашляховик бренду Volvo – Volvo EX30 буде офіційно представлений 20 травня, а постачання почнеться в червні. Новий автомобіль побудований на чисто електричній архітектурі (платформа Haohan). Короткий огляд, Volvo EX30 продовжує культовий стиль бренду «скандинавський дизайн». Найпомітніша річ на передній частині автомобіля — це «Т»-подібні фари, які використовують джерело світла у формі сітки всередині та виглядають повними технологій. Передня частина матиме закритий дизайн, але збереже логотип Volvo. Volvo EX30 має плавний вигин кузова, три стійки ABC розроблені в чорному стилі, оснащені великими вітрозахисними колесами та бічними порогами. Варто відзначити, що в автомобілі не використовується прихована конструкція ручки дверей. Дивлячись на задню частину, можна побачити, що новий автомобіль все ще переймає сімейний стиль Volvo з розділеними верхніми та нижніми задніми ліхтарями та круглою пронизливою формою знизу.

Кабіна Volvo EX30 також продовжує просту концепцію дизайну. Класичний 12,3-дюймовий вертикальний великий центральний екран управління, кнопки на триспицевому багатофункціональному кермі були замінені на сенсорні, а виходи кондиціонера приховані. Він сповнений технологічної атмосфери, а також відкриває багато відчуття високого класу. Конструкція звукової панелі Harman Kardon довжиною 1,2 метра охоплює весь передній край панелі приладів, створюючи відчуття, ніби слухаєте живий виступ.

Що стосується розмірів, то довжина, ширина і висота автомобіля становлять відповідно 4233/1838/1555 мм, а колісна база становить 2650 мм. З точки зору потужності, заявлені моделі мають дві версії: 115 кВт і 200 кВт. Що стосується батареї, новий автомобіль матиме акумуляторні батареї з двома ємностями: 49 кВт-год і 66 кВт-год, а також три версії на чисто електричному ходу: 410 км, 540 км і 590 км. Крім того, Volvo EX30 також матиме повнопривідну версію з подвійним двигуном із максимальною потужністю двигуна 315 кВт, прискоренням 0-100 км/год за 3,6 секунди та запасом ходу 590 кілометрів у комплексних умовах експлуатації CLTC.

Авто в наявності