Нова Lancia Ypsilon дебютує на одній платформі з Peugeot 208

15.02.2024

Нещодавно вперше був представлений новий Lancia Ypsilon. Це повністю електрична модель і перший електромобіль марки Lancia. Цікаво, що цей автомобіль з’явився на світ з CMP/eCMP від Peugeot Платформа така ж, як і у Peugeot 208, а в майбутньому буде запущена легка гібридна версія.

З точки зору зовнішнього вигляду, новий Lancia Ypsilon використовує нову мову дизайну. Закритий дизайн решітки радіатора надає новому автомобілю стиль електромобіля. Затемнена панель над решіткою радіатора поєднується з “Y”-подібними денними ходовими вогнями, які офіційно називаються “calice”, вони також стануть сімейним елементом дизайну Lancia в майбутньому. Фари стоять окремо і виглядають досить індивідуально.

З таких деталей, як пропорції кузова і форма зовнішніх дзеркал заднього виду, неважко помітити, що новий автомобіль насправді є сестринською моделлю Opel Corsa і Peugeot 208, і, як очікується, матиме багато спільних деталей. Що стосується розмірів кузова, то довжина, ширина і висота нового автомобіля складають 4080/1760/1440 мм відповідно.

В задній частині автомобіля використовуються круглі задні ліхтарі, які натхненні Lancia Stratos. Всередині додано “Y”-подібне джерело світла, щоб ще більше підвищити впізнаваність. Ззаду розміщено великий англійський логотип Lancia.

Що стосується інтер’єру, то вибір матеріалів і кольорів в автомобілі підкреслить відчуття розкоші. Верхня частина центральної консолі має 10,25-дюймовий дизайн з двома екранами, і вперше представить інформаційно-розважальну систему SALA з CarPlay, а задня сфера може виступати в ролі розумного помічника.

Острів має круглу структуру, натхненну журнальним столиком, який може забезпечити бездротову зарядку. Крім того, найпривабливішою річчю в автомобілі є оксамитові сидіння, які в повній мірі представляють італійську розкіш.

Офіційний представник оголосив, що новий автомобіль матиме запас ходу 403 км (робочі умови WLTP), ємність акумуляторної батареї 51 кВт-год, максимальну потужність двигуна 154 кінські сили, максимальний крутний момент 260 Нм, а також може заряджатися на 20%-80% за 24 хв. %. Крім того, очікується, що легка гібридна система складатиметься з трициліндрового двигуна потужністю 1,2 т та електродвигуна. Така силова установка наразі використовується в Opel Corsa та Peugeot 208.

Авто в наявності