Nissan хоче “купити” нову американську електромобільну платформу?

04.03.2024

Nissan та Fisker ведуть переговори на суму 400 мільйонів доларів. Fisker – відносно нова американська компанія з виробництва електромобілів. Компанія зараз призупинила розробку свого компактного позашляховика Fisker Pear, оскільки збитки компанії в четвертому кварталі 2023 року досягли 463,6 млн. доларів США. Тому Fisker шукає співпрацю з іншими автомобільними компаніями задля інвестицій, спільних досліджень та нових розробок, щоб отримати грошовий потік + знизити витрати виробництва.

За даними закордонних ЗМІ, переговори із Fisker веде саме Nissan, який може вкласти у компанію 400 мільйонів доларів в обмін на право використовувати архітектуру платформи електричного пікапа Fisker Alaska. У майбутньому Nissan вироблятиме електричний пікап Alaska на заводі в США, а також випускатиме моделі бренду Nissan на базі цієї архітектури.

Наразі Fisker планує використовувати наявні грошові резерви для розширення виробництва моделі Ocean і підготовки до випуску нове оновлення програмного забезпечення для цієї моделі. В цілому в 2023 році Fisker випустила 10 193 позашляховика Ocean і поставила 4 929 одиниць у 12 країн. Зарубіжні ЗМІ повідомляють, що у 2024 році Fisker планує поставити 20 000–22 000 позашляховиків Ocean.

Авто в наявності