Geely запускає нове покоління літій-залізо-фосфатної батареї Aegis потужністю 192 Вт-год/кг

28.06.2024

Geely випустила акумулятор Aegis останнього покоління власної розробки та виробництва. Відома як батарея короткого ножа або кинджала, вона використовує подібний підхід до добре відомої батареї леза BYD. Літій-залізо-фосфатна батарея нового покоління розширює межі щодо безпеки, циклічного терміну служби, швидкої зарядки та ефективності розряду при низьких температурах.

Найголовніше, що щільність енергії тепер становить 192 Вт·год/кг, що можна порівняти з потрійними літієвими батареями. Батарея коротша, лише 580 мм у довжину порівняно з 960 мм, яка є більш поширеною на ринку. Крім того, обсяг більш компактний, що сприяє збільшенню щільності енергії.

Geely на прес-конференції хотіла підкреслити результати випробувань безпеки акумулятора. Довгий час тестування було головною частиною BYD, але, схоже, тепер Geely також втручається в цей процес. Через 7 хвилин 55 секунд не було ні пожежі, ні вибуху, ні диму, а температура поверхні батареї не перевищувала 40°C. Подібного результату було досягнуто, коли акумуляторну батарею занурили в морську воду. Після тристороннього падіння та сильного удару акумулятор залишився на 2 години без будь-якої негативної реакції. Інші випробування були пройдені на відмінно.

Повідомляється, що Geely подала заявку на реєстрацію торгових марок «Geely bulletproof batteries» і «Aegis bulletproof batteries», що класифікуються на міжнародному рівні як клас 9. Geely стверджує, що ці батареї мають військовий рівень безпеки.

Акумулятор нового покоління Aegis дебютує на Geely Galaxy E5, який буде представлений на початку серпня. Вони будуть представлені як в пакетах 49,52, так і в 60,22 кВт-год, забезпечуючи запас ходу CLTC 440 і 530 кілометрів відповідно. Автомобіль також оснащений інтелектуальною системою електроприводу Galaxy 11-в-1, і E5 матиме споживання електроенергії лише 11,9 кВт/год/100 км.

Авто в наявності