Електромобіль вперше в історії очолив верхівку рейтингу найпопулярніших автомобілів світу

26.03.2024

Вперше за 20 років змінився лідер рейтингу найпопулярніших автомобілів за показниками продажів у світі – ним став електромобіль, а в США електрокари зайняли три лідерські позиції підряд.

Попередньо дуже довго лідерство належало японській Toyota Corolla, але у 2023 році її вдалося посунути американському електрокару Tesla Model Y за даними продажу в світі.
Tesla Model Y піднявся на три позиції вверх і був лідером продажу сім з 12 місяців. Продажі електрокару за минулий рік склали 1,15 млн одиниць, що на 50,8% більше, ніж роком раніше. Якщо брати локальніше, у Європі продажі склали 254 822 одиниць. В Америці було продано 655 тис електромобілів Tesla за минулий рік.

Попередній лідер на світовому ринку, автомобіль Toyota Corolla, втратив свою позицію та опустився на друге місце за обсягами продажів, які становили 1,13 мільйона автомобілів, продажі якого впали на 1,1% порівняно з 2022 роком. Орієнтуючись на європейський автосмак, чотири місяці поспіль у лідерах продажу був Dacia Sandero із загальним річним продажом 235 893 одиниць. Також на верхівку забирався Volkswagen T-Roc, але всього на один місяць.

Варто відзначити також, що автовиробники Hyundai Motor і Kia за підсумками 2023 року вийшли на друге місце в США з продажу електромобілів із показником 94,3 тис одиниці та обігнали за продажами General Motors.


У ТОП-10 лідерів продажу світу увійшли також Toyota RAV4, Ford F-Series, Honda CR-V, Hyundai Tucson, Toyota Hilux та Camry, Chevrolet Silverado, Ram. Топову Євро-десятку 2023 року закривають Volkswagen T-Roc Renault Clio, Peugeot 208, Opel Corsa, Volkswagen Golf, Toyota Yaris Cross, Volkswagen Tiguan, Skoda Octavia.


Авто в наявності