Довший і потужний – новий електрокросовер Audi Q6 e-tron

25.04.2024

Компанія Audi представила на Пекінському автосалоні нову модифікацію позашляховика Q6 e-tron, адаптовану до специфіки китайського ринку. Електрокару, який дебютував місяць тому, розтягли колісну базу і збільшили ємність акумулятора. Крім того, Audi обіцяє нові медіатехнології та оптимізований комплекс водійських асистентів.

Audi Q6L e-tron більший за європейський електрокросовер на 105 міліметрів — всі вони віддані пасажирам заднього ряду. Крім збільшення простору, зростання розмірів дозволило інженерам забезпечити кросовер більш ємним акумулятором на 107 кВт·год – у глобальної моделі тільки 100-кіловатна батарея. Відповідно, для версії для КНР заявлено помітно більш серйозний запас ходу. Він становить 700 кілометрів, тоді як у звичайного Q6 e-tron – максимум 625 кілометрів.

Силова електроніка позашляховика може приймати зарядний струм потужністю до 270 кВт. Тим самим на потужній зарядній станції можна поповнити енергозапас із 10 до 80% лише за 25 хвилин.

На ринок КНР новинка вийде в задньопривідній модифікації з 347-сильним мотором і повнопривідною версією, чиї двигуни розвивають 469 к.с. Для країн Європи Q6 e-tron оснащують продуктивнішими агрегатами на 388 і 517 сил — можливо, будуть двигуни дефорсовані, щоб збільшити запас ходу.

Інтер’єр китайської версії електрокара поки не розсекречено: «Інтер’єр повністю розроблений для задоволення потреб китайських клієнтів і містить специфічні для ринку рішення для зв’язку, функції автоматизованого водіння та паркування, а також спеціальну версію цифрового Audi Assistant». Audi планує остаточно представити кросовер на місцевому ринку в четвертому кварталі, а постачання розпочнеться лише наступного року. Збирати подовжений Q6 e-tron будуть на місцевому заводі Audi у Чанчуні.

Audi готує до прем’єри ще один електромобіль – оновлену версію RS e-tron GT. Очікується, що двигуни для нього запозичать у актуальної модифікації Porsche Taycan, і за рахунок цього електрокар стане помітно потужнішим.

Авто в наявності