Чутки набирають обертів – чи існуватиме компанія HiPhi

28.02.2024

HiPhi в даний час бореться за своє життя, до того ж навколо ходять чутки про минуле, сьогодення та майбутнє компанії. Попередньо компанія вже нібито зупинила виробництво на шість місяців і малоймовірно, що відновить роботу без серйозних змін.

На початку цього місяця генеральний директор та засновник HiPhi Дін Лей підтвердив чутки про фінансові проблеми HiPhi та вибачився за те, що не зміг перемогти Інтернет, спираючись на свою старомодну бізнес-стратегію. Він сказав, що вікно розвороту HiPhi займе максимум три місяці, де він активно цьому сприятиме і вирішуватиме фінансові питання.

Ймовірно, це відбувається у двох формах: перший і найоптимістичніший – пошук покупця для компанії. Другий – просто знайти компанію, яка візьме на себе післяпродажне обслуговування та права існуючих власників автомобілів HiPhi.

Кілька днів тому почали ширитися чутки, що Huawei збирається купити HiPhi, щоб створити другу Seres. У відповідь на це компанія Huawei заявила, що це фейкова новина.

23 лютого HiPhi розвіяла всі чутки у прямій трансляції на Douyin, китайському TikTok. Ян Юецін, директор інженерних проектів HiPhi, заявив у прямому ефірі, що вище керівництво компанії не втекло і, як і раніше, старанно працює для компанії та всіх користувачів.

Однак HiPhi все ж таки непереливки. Засновник “Faraday Future” і “LeEco” Цзя Юетін, назвав HiPhi ганьбою галузі і висунув звинувачення, що компанія вкрала дизайн FF91 для виробництва HiPhi X. Варто зазначити, що Faraday Future вдалося поставити лише три автомобілі FF91, витративши 3 мільярди доларів США за дев’ять років.

Дін Лей колись обіймав важливу посаду в LeTV Automobile (частина LeEco), але потім залишив компанію, щоби заснувати Human Horizons і запустити бренд HiPhi.

Здається, Цзя Юетін все ще не пробачив Дін Лея. Ходять чутки, що Дін Лей забрав із собою основну команду та повний набір проектних даних FF 91, коли йшов з LeEco. Внаслідок чого зовнішній вигляд HiPhi X був дуже схожий на FF 91 від Faraday Future.

Але Ян Юецін із HiPhi спростував це звинувачення в ефірі, заявивши: «Ми нікого не копіювали, всі інженери, оригінальні рукописи, креслення та патенти знаходяться у шанхайському парку Пуцзян».

HiPhi в даний час пропонує у продажу три моделі: подвійні флагманські моделі X і Z, а також більш масові Y. Обидві моделі Z та Y надійшли у продаж тільки торік, але продажі Y, на жаль, розчарували. Продажі у 2021 році склали 4237, у 2022 році відбулося невелике зростання до 4349. З двома новими моделями 2023 року справи мали піти в гору, але зараз відомо, що продажі склали 8681 екземпляр.

Huawei могла б стати гідним покупцем HiPhi. Один з найбільших недоліків продукту HiPhi –  недостатня переконливість, коли справа стосується ADAS. По суті, Huawei надає повну функціональну систему «підключи та працюй». Досі існує надія, що в справу може втрутитися інша компанія, але чим довше це займе, тим більша ймовірність того, що виробництво HiPhi ніколи не відновиться. Можливо, Цзя Юетін слід зробити пропозиції компаніям і дійсно домогтися продажу, а не витрачати час на скарги.

На початок березня в Пекіні залишається відкритим лише один магазин із шести, аналогічні закриття спостерігаються і в інших містах. Багато хто може сказати, що ризиковано купувати HiPhi у такому кризовому становищі і невизначеному майбутньому. Китайські джерела стверджують, що зараз можна придбати HiPhi Z приблизно за половину ціни.

Авто в наявності