7 порад як підготувати електрокар до подорожі

23.04.2024

Організувати поїздку на електрокарі за межі міста – справа, яка потребує підготовки. Ми зібрали сім порад, які допоможуть вам підготувати електрокар до подорожі.

Порада № 1: Перевірте технічний стан електрокара
Перший етап підготовки електромобіля до далекої подорожі нічим не відрізняється від підготовки автомобіля з ДВЗ. Проведіть загальну діагностику автомобіля, відвідавши профільний автосервіс. Зверніть увагу на стан коліс, оптики, гальм, системи кондиціювання, АКБ.

Порада № 2: Заздалегідь складіть маршрут
Ваш електрокар залежить від джерел живлення, тому точне планування маршруту – це головний і найважчий етап підготовки до дальньої дороги. Основна складність полягає в тому, що електрозарядна інфраструктура недостатньо розвинена в нашій країні, і не на всіх станціях ви зможете підключити автомобіль.

Щоб точно спланувати маршрут, вам знадобиться карта електрозаправок. З її допомогою ви можете переглянути всю інформацію про зарядні станції, де вони знаходяться, який тип зарядки доступний, вартість.

Порада № 3: Віддайте перевагу розміреній їзді
Комфортніше сплануватиме поїздку таким чином, щоб заряджати машину вночі або на електрозаправних станціях зі швидкою підзарядкою. Так ви позбавите себе довгих очікувань поки електромобіль зарядиться.

Пам’ятайте, що чим із більшою швидкістю ви їдете, тим більше енергії споживає ваш електромобіль, отже, і заряджатися машина буде довше. Тому намагайтеся не використовувати всю швидкісну потужність електрокара. Віддайте перевагу розміреній їзді, дотримуючись обмежень, встановлених на трасах, що проїжджають.

Порада № 4: Орієнтуйтеся на можливості власного електромобіля
Тільки ви знаєте, скільки кілометрів проїде ваш електрокар на одній зарядці. Навіть виробник не може вказати точну цифру запасу ходу для електромобіля будь-якої марки, оскільки він залежить не тільки від технічних характеристик, а й від стилю водіння та погодних умов. Якщо є можливість, за пару днів до подорожі влаштуйте невеликий тест для вашого автомобіля – змініть звичний маршрут та поїдьте за межі міста. Таким чином, ви зможете побачити реальну витрату в нових умовах, оцінити як електрокар поводиться на трасі або їде бездоріжжям.

Порада № 5: Продумуйте запасний план підзарядки вашого електрокара
Буває, що під’їхавши до зарядної станції, водій виявляє, що вона на ремонті або виведена з експлуатації. Краще мати з собою відповідний зарядний кабель. Додатково рекомендуємо придбати подовжувач для заряджання. Він буде корисним як для повсякденного використання (наприклад, коли немає можливості припаркуватися поруч із розеткою), так і для подорожі (якщо в місці, де ви зупинилися, немає зарядної станції, а звичайна розетка знаходиться всередині приміщення).

Порада № 6: Дотримуйтесь «зарядного етикету»
Станції швидкого заряджання заряджають батарею електрокара до 80% за 30-40 хвилин. Зарядка до 100% займає набагато довше. Серед власників електромобілів є негласне правило: якщо на станції ви не одні, а ваш електрокар зарядився до 80% – дайте можливість підзарядитися іншим. Навіть якщо ви відійшли випити кави, залиште записку, що інший водій може відключити ваш автомобіль від зарядки, якщо необхідний відсоток досягнуто.

Порада № 7: Ваховуйте погодні умови
Дощ, спека та холод впливають на витрату заряду вашого електромобіля. Взимку запас ходу значно знижується, і підзарядок потрібно більше. При організації подорожі обов’язково враховуйте цей фактор.

Підготовка до далекої дороги на електрокарі може бути складною. Тим не менш, у такій подорожі є величезний плюс — фінансові витрати на вояж будуть нижчими, враховуючи вартість зарядки, ніж подорож на на автомобілі з ДВС.

Авто в наявності